Prosinec 2012

My 20. birthday and photos :)

19. prosince 2012 v 15:28 | xPorcelain_dollx |  My diary
Ahojky,
v první řadě bych se vám chtěla omluvit, že jsem tu teď delší dobu nic nepřidala. Pořád jsem si říkala, jak napíšu článek o prosinci, první sněhové nadílce a taky Mikulášovi, ale nakonec jsem se k tomu nějak nedostala, což mě mrzí, protože v hlavě jsem ten článek měla promyšlený. Takže vám to teď všechno v tomto článku shrnu, abych vás o všem informovala a vynahradila vám to.

Prosinec:

Dočkali jsme se prvního sněhu, také mrazů a náledí. Na sníh jsem se moc těšila hlavně na to, až s přítelem postavíme sněhuláka a budeme se koulovat.:D No, k tomu jsme se ještě nedostali:D, protože sníh dřív roztál.:D Jinak nevím, jak vy, ale já miluji procházky, když napadne čerstvý sníh, který pod nohami při každém kroku křupe. Co ale nesnáším je, když začne tát s je z toho ta hnusná hnědá klouzavá břečka.

Mikuláš:

Dřív jako malá jsem se na tento svátek strašně těšila. Pamatuji si, jak na základní škole chodil Mikuláš s andílky a čertem. Toho čerta jsem se vždy strašně bála, vypadal strašidelně, byl obrovský, mohutný a měl kopyto.:D Pak jsem zjistila, že je to školník, ale i tak jsem se ho bála.:D Šel z něj prostě respekt. V mládí jsem tento svátek opravdu prožívala a těšila se na něj, co mi ''Mikuláš nadělí.'' Vždy večer jsem měla doma na parapetu v tašce s vánočním potiskem sladkosti.:) Také se mi na tomto svátku vždy líbila ta atmosféra, šli jste po ulici slyšeli hlasité zvonění a věděli, že je to Mikuláš. Trošku mě mrzí, že postupem času tento zvyk a mikulášská atmosféra pomalu mizí. Jdete po ulici, a co potkáte jsou maximálně malé děti převlečené do mikulášských kostýmů. Zdá se mi, že brzy tento svátek vymízí úplně, což je škoda. Jsem ráda, že já jej jako malá tak intenzivně prožívala, protože kdoví, jestli jej dnešní děti za pár let budou vůbec znát.
A jak jsem Mikuláše prožila tento rok? S přítelem u něj, večer jsme od jeho rodičů dostali oba na talíři mikulášskou nadílku - sladkosti.:) Tak to bylo moc milé a potěšilo mě to. Jinak Mikuláše jsem žádného nepotkala...

Narozeniny:

A je to tady, prosinec je pro mě na události opravdu bohatý. V prosinci mám i narozeniny. Tento rok jsem oslavila již své 20. narozeniny, to to letí. Pamatuji si, jak jsem jako menší strašně chtěla, aby mi už bylo 18. Pak padlo 18 a ty dva roky strašně utekly. Najednou tu byly dvacátiny. Oslavila jsem je s miláčkem a jeho rodinou. Bylo to moc hezké. Poslali mě nahoru do pokoje. Nachystali šampáňo atd. pak jsem přišla vše už bylo nachystané, popřáli mi, přiťukli jsme si. Dostala jsem moc hezké dárečky, strašně mě to potěšilo, nečekala jsem to. Určitě jste zvědaví, jaké dárečky. Počítala jsem s tím, a tak jsem vám je vyfotila. Od miláčka jsem dostala bomboniéru Modré z nebe, vánoční kaktus, to už je druhá květinka v květináči od něj. Ptáte se proč kytku v květináči a ne raději řezanou kytku? Protože sama jsem řekla, že mám raději kytku, o kterou se mohu starat a ne kytku, která mi po dvou dnech zvadne a musím ji vyhodit. Tím hlavním dárečkem od miláčka byl stříbrný řetízek se stříbrným přívěškem ve tvaru srdíčka a malého srdíčka posázený kamínky, to mi udělalo největší radost, byl v krásné růžové krabičce, jelikož ví, že miluju růžovou barvu, pak jsem dostala ještě jednu bomboniéru a růžovou mikinu Meatfly.:) Od mých rodičů jsem dostala peníze.:) Asi jako většina starších lidí, někdy je to lepší než koupit něco zbytečného. Takhle si to člověk investuje do čeho chce.
A tady jsou fotečky dárečků. :)


Vánoce:

Jak jste si mohli všimnout někde už s vánoční výzdobou a prodejem čokoládových mikulášských, vánočních figurek strašili od října.:D Ale zase netvrdím, že by mi to nějak vadilo. Ale ta správná atmosféra, kterou tolik miluji přichází až v prosinci.:) Prosincovou předvánoční atmosféru prostě miluji a vždy se na tento měsíc a na vše s Vánocemi spojené moc těším. Miluju ty všudypřítomné vánoční výzdoby, hraní koled, světýlka, vůni jehličí, skořice a cukroví. Strašně ráda chodím na procházky jen, abych se podívala, jak lidem před domy svítí krásně vánoční stromečky, vždy komentuji, kdo to přehnal, a u koho se mi to naopak moc líbí. Miluji nakupování vánočních dárků, jejich balení, zdobení vánočního stromečku, v tom se vždy strašně moc vyžívám a dávám si an tom záležet. Také si nikdy neodpustím koupit na stromeček alespoň nějakou novou maličkost. Doma máme 180 cm vysoký, umělý stromeček, který každý rok zdobím modro-stříbrnými ozdobami, řetězy a bílými svíčkami, žádnou jinou barvu zde nenajdete, vše je krásně sladěno.:) Také mám svůj malý, umělý stromeček ve stejných barvách, který mívám ve svém pokoji. Tento víkend jsem u přítele nazdobila jejich vánoční stromeček, oni dávají přednost živému, jelikož prý bez vůně jehličí by to nebyly Vánoce, nechybí ani výzdoba v celém domě. Také se peklo vánoční cukroví, vše je již napečeno, samozřejmě jsem pomáhala. V pokoji, který máme s přítelem jsem také udělala vánoční výzdobu, jelikož jsem si z domu zapomněla vzít ten malý stromeček, tak jsem použila větve borovice a vázu, do které jsem je naaranžovala, aby to vypadalo jako stromek. S miláčkem jsme koupili celou sadu červeno-zlatých vánočních ozdob, samozřejmě nechybí řetězy a červené svíčky.:) Krásně to provonělo a vyzdobilo pokoj.:) Ve foťáku už se mi hromadí vánoční fotky, jak se sněhovou nadílkou, tak s nazdobenými stromečky, které jsem vyfotila při rozsvěcování či jiné příležitosti.:) Vše vám sem potom hodím.:)

Silvestr:

Na ten s přítelem žádné plány ještě nemáme, zatím se rozhodujeme, co podnikneme. Nějaké návrhy již padly, ale uvidíme.

Co se dál dělo tento měsíc?

Tento měsíc jsem opět absolvovala milion pohovorů a od ledna bych měla nastoupit do práce.:) Jinak tento týden od pondělí do dneška jsem byla na brigádě u miláčka v práci, bylo to fajn, konečně jsem poznala to prostředí, zaměstnance a šéfy, takže už to neznám jen z vyprávění.:D Před Vánocemi jako přivýdělek to bylo dobré.:)

Co mě tento měsíc ještě čeká?

Takže za dva dny to je mini dovolená na horách. Jedeme v pátek a vracíme se v nědeli. Jedu s přítelem a jeho blízkými.:) Už se na to moc těším, jelikož jsem na horách ještě nebyla.:D Jsem totiž spíše letní typ, a tak jsme s rodinou o prázdninách vždy jezdili k moři.:) Těším se hlavně na fotky, které na horách pořídím. Určitě se i vy máte na co těšit.:) Vracíme se tedy 23. - den před Vánoci, to budu doma, nastrojím stromek a vše doma přichystám.:) Vánoční dárky už mám nakoupené, zabalené poslední jedeme koupit dnes.:)

A co vy? Máte rádi Vánoce, jejich atmosféru? Už máte napečeno a koupené dárečky?:)

Close your eyes and open your mind. What do you see?

19. prosince 2012 v 13:37 | xPorcelain_dollx |  Topic of the week
Je chladný zimní večer, ulehám do teple vyhřátého pelíšku - postele, zavírám oči a nechávám naprostou volnost své mysli, myšlenkám a fantazii. Co vidím? Vidím nás dva - sebe a po svém boku stále jeho. Žijeme spokojeným, klidným, láskou a štěstím naplněným životem. Naše počáteční zamilovanost přešla v pravou lásku, avšak vše je pořád stejně krásné jako tehdy, když jsme se poznali. Žijeme spolu v krásném, útulném bytě, na který jsme si postupem času vydělali a postupně jej zařizovali a dodělávali k obrazu svému. Nyní je vše, jak má být. Nic nám tu nechybí, vše je tak, jak jsem si to celý život přála. Po práci jsme vždy spolu, o víkendech uskutečňujeme různé výlety, nakupujeme, navštívíme rodiny nebo jen tak relaxujeme. Žijeme zde takový náš malý splněný sen.

Pak najednou uslyším skřípnutí dveří, probudím se..., miláček si ke mně přišel přilehnout...a zároveň zjišťuji, že vše je pravda jen z poloviny. S přítelem spolu jsme, avšak pořád je to stejně složité a ještě jsme nevyřešili všechny nástrahy, které nám život přichystal, a kterými zkouší sílu naší lásky. Avšak my to všechno zvládneme a brzy ten byteček mít budeme.:)

10 Little Secrets

6. prosince 2012 v 11:40 | xPorcelain_dollx |  Topic of the week
1. Jaký produkt v Tobě budí pocit, že si připadáš ''miliónově''?
''Miliónově'' si vždy připadám, když jsem hezky nalíčená, oblečená a krásně voním. Produkt? Bude to tedy parfém od Gucciho - Envy me 2.


2. Jaké je Tvé tajemství v péči o pleť?
Nemám nijak problematickou pleť, tudíž o ní nějak moc nemusím pečovat. Vystačím si s čistící pleťovou vodou, popřípadě peelingem.:)

3. Jaké je Tvé tajemství v péči o vlasy?
S vlasy malinko bojuji, jelikož se mi lámou konečky. Proto používám různé masky na vlasy, kondicionéry a dobré šampony. S vlasovou kosmetikou experimentuji, pokaždé se snažím koupit si něco jiného a zkoušet, co opravdu pomáhá.


4. Jaké je Tvé tajemství v oblasti stravy?
Abych pravdu napsala, tak žádné. Jelikož nemám žádný problém s postavou, jsem pořád štíhlá a nijak nepřipírám. Mohu si tedy dovolit jíst vše a kdykoliv. Samozřejmě je dobré jíst vyváženou stravu. Miluji ovocné a zeleninové saláty.


5. Jaké jsou Tvé tipy na cvičení?
Občas pár sklapovaček, no vlastně to ani nepotřebuji, jak už jsem psala v předešlé otázce. Ze sportů mám nejraději plavání a jízdu na kole. Uvažuji o tom, že začnu navštěvovat fitness, avšak nikoli kvůli hubnutí, ale spíše vypracování postavy.:)6. Jaký parfém je Tvou tajnou zbraní?
Určitě Gucci - Envy me 2 a Versace - Bright Crystal


7. Jaký je Tvůj kousek v šatníku, ve kterém se po Tobě muži na ulicích otáčejí?
Jelikož jsem štastně zadaná, tak nemám potřebu, aby se za mnou jiní muži otáčeli. Ale i přes to se celkem často stává, že se nějaký otočí. Šatník mám na výběr outfitů opravdu bohatý. Ale myslím si, že žádný muž neodolá uplému tričku bez ramínek, slim jeansům či mini kraťáskům popř. mini sukni nebo útlým šatům zdůrazňujícím štíhlou postavu a vysokým jehlovým podpatkům.:)


8. Jaký je Tvůj nejstřeženější šperk?
Určitě šperk darovaný z lásky či od blízkých.:)


9. Kdo je Tvojí módní inspirací?
Nemám nějakou módní ikonu, jelikož jsem ráda sama sebou a outfity si volím a kombinuji podle sebe a toho, co se mi líbí, nikoli podle nějaké osobnosti. Ale mezi ženy, které obdivuji díky jejich kráse a také postavě jsou: Nicole Scherzinger, Rihanna, Megan Fox...


10. Něco, co o mně nevíte...
Článek o zajímavostech o mně jsem na blog již psala, takže kdo jej četl, tak toho ví celkem hodně. Jinak jsem opravdu ulítlá do nakupování a miluji boty na jehlových, vysokých podpatcích, kterých mám doma požehnaně.:)


Diary 5.12.

5. prosince 2012 v 13:37 | xPorcelain_dollx |  My diary
Ahojky,
v první řadě bych se vám všem chtěla omluvit za mou krátkodobou neaktivitu, poslední dobou je toho prostě hodně, pořád se něco děje a celkem nestíhám. Ve zkratce se budu snažit vám shrnout mé dva týdny, a co se za tu dobu událo. Minulý víkend jsme byli s miláčkem a jeho rodinou na vánočních nákupech. Bylo to super, byli jsme tam od dopoledne do večera. Navštívili jsme strašně moc obchodů a nákupy to byly opravdu veliké.:D Zažili jsme taky mnoho srandy, byl to super zážitek. Jsem ráda, že si s miláčkovou rodinou opravdu rozumím a berou mě jako součást. Já během posledních dvou týdnů absolvovala několik pracovních pohovorů. Byl to fofr, pořád se něco dělo. No a tuto sobotu jsme byli hrát kuželky, hrála jsem to poprvé v životě.:D No a jak to dopadlo? Kupodivu velice dobře, skončila jsem druhá hned za miláčkem, takže jsem porazila i ty zkušené. Moc mě to bavilo a užli jsme si u toho spoustu legrace, určitě musíme zopakovat. V neděli jsme byli s miláčkem na rozsvícení vánočního stromku, bylo to ale otřesné, lidí jak much, takže jsem neměla šanci udělat společnou fotku...Musím to tedy do Vánoc napravit.
Dále jsme se přítelem rozhodli, že se oba budeme ucházet o místo v jednom městě, a když by se pro oba něco našlo, tady skončí a budeme oba pracovat tam, jelikož tady to nemá cenu. Je zde příliš vysoká nezaměstnanost, a než tady člověk najde práci, tak je pravděbodobnější, že bude konec světa.:D Poštěstilo se nám, že jsme našli jednu firmu, ve které hledali vhodné kandidáty na několik pozic, ucházeli jsme se tedy o tyto pozice, já na jinou a on na jinou. Ta firma byla celkem z ruky, a tak jsme si řekli, že kdyby nás vzali, jezdili by jsme do práce spolu autem. Už to vypadalo, že to klapne. Oba jsme byli pozváni na zkoušku do této firmy. Já se pak dozvěděla, že jsem přijata, už se chystali podklady pro podepsání smlouvy a můj přítel měl jít na zkoušku teprve další den. A jelikož má ve zvyku stejně jako já, vždy než někam jede ujistit se, zda to opravdu platí, tak si tam tedy zavolal. No a dozvěděl se, že narychlo vzali někoho jiného a přitom mu ani nedali vědět. On si kvůli tomu vzal dovolenou, vše si zařídil a oni se ani neobtěžovali dát alespoň den předem vědět a omluvit se. Mně však řekli úplně něco jiného, že mu prý ráno volali atd., ale sami by mi to také neřekli, dozvěděla jsem se to, až když jsem se na něj zeptala. Prostě tam lhali, šmělili, proto jsem si řekla a dost. Ten zkouškový den jsem tam tedy nějak přežila. Večer jsem jela zpět k příteli, tam jsme se o tom bavili, a jelikož jsme měli na druhý den cestu do města, tak jsem se tam ráno chvíli před smluveným nástupem stavila, na informacích nechala klíček od skříňky a kartičku se slovy, že jsem se rozhodla nenastoupit, ať to předají vedení. Jelikož jsem s nimi nebyla ještě vázaná smlouvou, protože jsem se vše dozvěděla včas, tak to bylo snadné. A jsme za to ráda, kdoví jak by šmělili až bych tam pracovala. Avšak tohle jednání jsem opravdu nečekala, vypadali jako velice seriózní firma. Jenže v dnešní době vypadat nic neznamená, první zdání klame. To samé s jednáním, tváří se mile, řeknete si: ,,Jo, to by mohlo vyjít.'' A pak se dozvíte, že vybrali vhodnějšího kandidáta. Přitom celou dobu se na vás tvářili, že vy jste ti vhodní pro tuto práci. Jsem tímto jednáním a vším již totálně rozhořčená a naštvaná. Včera jsme měli s miláčkem pěkný den, objeli jsme firmy a obchody a přímo se tam zeptali na práci a popřípadě zanechali životopis. Je to lepší způsob než jen posílat životopisy na mail a čekat, protože na firmu jim denně přijde milion životopisů, a proto je minimální procento, že si všimnou zrovna vás. Jeli jsme ráno v osm a domů se vrátili o půl deváté večer, takže celý den na nohách, ale stihli jsme vše. Dokonce jsem si stihla vyhlídnout další zimní boty. Proč další? Protože jedny jsou kozačky na podpatku a ty nosím, když jdu někam mezi lidi nebo na pohovor atd. A tyhle chci mít na lítání, procházky a hlavně na sníh. A jelikož včera padal první sníh, což mě vyděsilo a přimělo k tomu si koupit ještě jedny. Nechci si ničit ty nové. Neměli je už včerné a mé velikosti, tak jsme si je nechala zamluvit tady a dnes si pro ně jedu. Jsou takové obyčejné, ale hlavně teplé, což je až napadne sněhová nadílka nejdůležitější. Budou se mi hodit, jelikož před Vánocemi mám v plánu jet s miláčkem a spol. na tři dny na hory. Teda jestli to vyjde, o tom vám ještě napíšu. Ale zpět k tomu včerejšku, v pátek mě čeká pohovor v Ann Christine a v sobotu zkouška v Tally Weijl, kéž by to vyšlo. Je to mé velké přání pracovat v módním půmyslu. Myslím si, že módě rozumím a do takového obchodu se opravdu hodím.:) Co vy, máte s prací v nějakém takovém obchodě zkušenost? Pokud ano, podělte se o ni.:) Se začínající zimou přicházejí i chřipky, no a jedna taková minulý týden skolila i mě, ale už je to fajn.:)
Taky už bych měla začít nakupovat vánoční dárky.:D Už nějaké máte? To je v kostce tak nějak z toho nejdůležitějšího vše, možná jsem na něco zapomněla, ale tohle vám na to, aby jste byli v obraze snad stačí.:)